Previous
Next

IPL Fotoepilace - trvalé odstranění chloupků

Co je fotoepilace

Ariane IPL - Intenzivní pulsní světlo - Fotoepilace

Fotoepilací lze zbavit tělo trvale chloupků s úspěšností až 97%. Je možné ji provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy, ramena, záda, prsa, břicho, třísla, ret, tváře, brada, apod.). Ošetření je nutné několikrát (5-8x) opakovat, jelikož chloupky rostou v různých fázích, nejlépe po 6-8 týdnech. Fotoepilaci je nejúčinnější provádět v období růstu chloupku. Díky několika sezením se ošetří chloupky, které byly při předchozích sezeních v období klidu. Zbývající chloupky postupně slábnou, až jsou téměř neviditelné. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže světlejší. Lze však odstranit i úplně světlé až bílé chloupky. Fotoepilace se neprovádí u fototypů 5 a 6.

Jsme jedním z mála certifikovaných salonů pro práci s IPL Ariane od francouzské firmy Eurofeedback. Jsme jedním z mála certifikovaných salonů pro práci s IPL Ariane od firmy Eurofeedback Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který dodává chloupku jeho zabarvení (melanin) pohlcuje intenzivní pulzní světlo (IPL). Vlasový váček se rozehřeje na 70 °C, buňky v něm jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Pak již z tohoto místa nemůže vyrůst další chloupek.

100% GARANCE pouze u nás!

Ariane IPL - Intenzivní pulsní světlo - 100% garance

Jako první salon v ČR a jako důkaz toho, že našemu přístroji Ariane po tříleté praxi skutečně věříme, Vám nabízíme stoprocentní garanci. Stoprocentní garancí se rozumí, že chloupky budou přístrojem Ariane trvale odstraněny z 97% ošetřované partie po, výrobcem udávaných, osmi ošetření. Pokud chloupky nebudou odstraněny, následuje další ošetření zdarma tak dlouho, dokud chloupky nezmizí na stanovenou mez. Podmínkou uznání 100% garance je dodržení všech termínů návštěv klienta/klientky stanovených ošetřující kosmetičkou!

Jak probíhá ošetření

Před depilací IPL neprovádějte depilaci voskem ani si chloupky nevytrhávejte pinzetou. Tmavé chloupky den před ošetřením oholte. Světlé nechte, budou vytrženy před ošetřením. Předtím, než vám bude nasazena aplikační hlavice s okénkem, bude ošetřované místo potřeno vrstvou průhledného transparentního aqua gelu, který vyrovná strukturovanou kůži a tím se energie světelného pulzu lépe dostane do kůže.

Bolestivost ošetření

Ošetření je téměř bezbolestné, může se však projevit lehké štípání nebo pocit tepla, který může být nepříjemný, ale ve srovnání například s depilací horkým voskem je bolest minimální. U každého jedince však může být bolest vnímána jinak.

Čas, který strávíte na ošetření

Čas ošetření uvádíme pouze orientační. Ošetření podpaží a třísel trvá přibližně 10 minut, ošetření větších oblastí, jako jsou např. nohy a záda – přibližně 60 minut.

Pravidla a opatrnost před i po ošetření

Jedná se o šetrnou metodu a není nutné se nijak zvlášť omezovat. Bez komplikací lze vykonávat práci i trávit volný čas. Důležité je před i po zákroku omezit alespoň na 4 týdny opalování – klasické i v soláriu, používání samoopalovacích přípravků, apod., jelikož v době zákroku a po zákroku je kůže citlivější a UV záření zvyšuje riziko vedlejších účinků, jako je např. vznik pigmentových skvrn. Pokud jste si nechali ošetřit jen malou část na těle, lze se chránit opalovacím krémem s vysokým faktorem – až faktor 60.

Vedlejší účinky ošetření

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně. Mezi vzácné vedlejší účinky se řadí mírné zčervenání pokožky bezprostředně po ošetření a může přetrvat až dva dny. Společně se zarudnutím může dojít k lehkému napuchnutí. Stačí pokožku chladit a napuchnutí do dvou dnů vymizí.
Mezi extrémní případy se řadí příznaky, které připomínají spáleniny. Upozorňujeme na to, že k takovýmto vedlejším účinkům dochází v případech, že ošetřované místo bylo před ošetřením vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária.

Kdo na fotoepilaci může a kdo ne (kontraindikace)

Fotoepilaci si mohou nechat udělat ženy i muži, ošetření je však závislé na typu kůže – fototyp 1-4. U pototypů 5 a 6 se fotoepilace neprovádí. Ošetření se neprovádí těhotným ženám, lidem trpícím epilepsií, lidem s tetováním, nedávno opáleným lidem, osobám, které užívají léky na ředění krve nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo, dále osobám, které mají cukrovku, herpes a lidem, kteří měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo.

Jak vychází fotoepilace cenově?

Například cena jedno ošetření podpaží se pohybuje kolem 2.000,- Kč. Při maximálně sedmi opakováních se konečná cena pohybuje kolem 14.000,- Kč, ale tato cena je rozložena postupně do několika ošetření zhruba po dvou měsících. Sedm opakování je tedy provedeno v průběhu více než jednoho roku a v průměru tedy cena vychází na 1.000,- Kč za měsíc. V porovnání s cenami ošetření depilací voskem či cukrovou pastou není cena o tolik vyšší. A navíc je na rozdíl od dočasných epilací konečná.

Ceny fotoepilace

Uvedené ceny jsou pouze orientační a vychází z ceny za 1 impuls, která činí 100,- Kč. V depilačním režimu každý záblesk ošetří plochu cca 7,5 cm2. V následující tabulce jsou uvedeny mezní údaje - pedpokládaný počet impulsů a předpokládaná cena.

Konzultace a zkušební puls zdarma!

Místo ošetření Počet pulsů Cena
Horní ret 3-8 300-800,- Kč
Brada 5-20 500-2 000,- Kč
Tváře (párově) 10-20 1 000-2 000,- Kč
Mezi obočím 1-3 100-300,- Kč
Podpaží (párově) 18-26 1 800-2 600,- Kč
Bříško (čára od pupíku) 4-8 400-800,- Kč
Okolí bradavek (párově) 8 a více od 800,- Kč
Třísla (párově) 18-26 1 800-2 600,- Kč
Intimní partie (Brazílie) 18-26 1 800-2 600,- Kč
Zádeček (párově) 30 a více od 3 000,- Kč
Záda 25 a více od 2 500,- Kč
Hrudník 25 a více od 2 500,- Kč
Lýtka (párově) 46 a více od 4 600,- Kč
Stehna (párově) 40 a více od 4 000,- Kč
Horní končetiny (párově) 30 a více od 3 000,- Kč
Dolní končetiny celé (párově) 80 a více maximálně 8 000,- Kč