Previous
Next

Těhotenská masáž

Co obnáší těhotenská masáž

Těhotenská masáž

Prenatální relaxační masáž blahodárně působí na zdraví plodu i maminky. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti, zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v namáhané oblasti zad. Snižuje stres a napětí, a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti. Dále zlepšuje imunitu a předchází tvorbě strií zvýšením pružnosti pokožky, napomáhá zažívání a celkově harmonizuje psychiku a pohodu budoucí maminky. Zlepšením krevního oběhu zmírní únavu, rozprouděním mízního oběhu pomáhá odstraňovat případné otoky. Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a také miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět.

Kdy lze těhotenskou masáž provádět

Těhotné se mohou masírovat až ve čtvrtém měsíci těhotenství. Pokud by klientka měla běžné kontraindikace, jako je např. nízký nebo vysoký tlak lze masírovat, ale jen po domluvě s lékařem. V rizikovém těhotenství se masáž všeobecně nedoporučuje, ale je možná po konzultaci se svým lékařem a jeho potvrzením, že může být masáž provedena a neohrozí jak budoucí maminku tak její plod.

V pokročilé fázi těhotenství provádíme masáž zad v poloze vleže na boku a masáž šíje vleže na zádech. Při uvedeném postupu je možno dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu. V sedě se dá rovněž dobře promasírovat horní část hrudní páteře a krční páteř.

Které vůně olejů jsou a nejsou v těhotenství vhodné

Éterické oleje - které by se neměly aplikovat po celou dobu těhotenství: cedrové dřevo, cedrové listí, citronela, citronová tráva, cypřiš, elemium, estragon, hřebíček, jalovec, kafr, kmín, koriandr, majoránka, mateřídouška, myrha, muškátovo-oříškový, oregano, petržel, rozmarýn, růže, santal, saturejka, skořice, šalvěj, tymián červený, thuye, yzop, zázvor.

Používají se především citrusové a borovicové éterické oleje.

Ceny těhotenské masáže

Nastávající maminky si mohou vybrat délku trvání masáže, podle toho jak jim bude příjemné:

Místo ošetření Doba trvání Cena
Záda, bederní oblast 30 min 290,- Kč
Záda, bederní oblast (volitelně + nohy) 45 min 340,- Kč
Záda, bederní oblast + nohy 60 min 490,- Kč