Padají vám po prodělané nemoci, covidu, těhotenství či stresu vlasy? Podpořte jejich růst pomocí microjehličkování.

Stres, prodělaná nemoc, životní nepohoda a únava se projeví nejen na kvalitě pokožky, ale i vlasů. Bohužel se projevuje někdy i po odeznění příčin. Když vlasové vlákno vlivem nerovnováhy těla přestane růst, ještě nějakou dobu drží ve vlasovém folikulu a vypadne většinou zhruba za 2 měsíce. Tento stav se nazývá felogen efluvium a spočívá v tom, že až zhruba 70% vlasů přejde to tzv. fáze klidu. Vlasový folikul je neaktivní, vlas není vyživován, neroste a následně vypadává. Toto období obvykle trvá 6-9 měsíců. Pak by se vlasy měly pomalu samy začít vracet do normálu.
Microneedling (mikrojehličkování) je odzkoušená metoda, jak vlasům pomoci (je však potřeba počítat s tím, že vlasový folikul bude potřebovat nějaký čas na regeneraci a pozitivní účinky se projeví od konce 2. měsíce).

Mikrojehličkování je mezoterapeutická technika, která je založena na přirozené samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí elektrického pera s vysokou frekvencí a aplikátoru s mikrojehličkami jsou v pokožce vytvářeny mikrotraumata. Mikrovpichy umožní průchodnost výživných sér a stimulačních aktivních látek hlouběji k vlasovým kořínkům. Tělo reaguje na mikrotrauma a mikrotrhlinky ozdravným hojením a obnovou všech funkcí vlasové pokožky, tedy i vyživováním vlasových váčků. Celkově dochází k obnovení mikrocirkulace vlasové části, podpoře a výživě vlasových folikulů, podpoře krevního oběhu pokožky, zásobení pokožky kyslíkem a potřebnými živinami.

Ošetřením dochází ke zlepšení kvality vlasů, jejich posílení, ke stimulaci růstu zdravých vlasů a zamezení ztrátě. Metoda se doporučuje i k léčbě androgenních i neandrogenních forem alopecie, pomáhá odstraňovat lupy a seboreu, posiluje i vlasy ztenčené.

Je ošetření bolestivé? Jak se na něj připravit?

Ošetření není bolestivé, může být místy vnímáno jako lehké mravenčení až poštipování.

Na ošetření je nutné přijít s umytými vlasy a vlasovou pokožkou z důvodu zachování sterility ošetření. Po ošetření se vlasy do druhého dne neumývají. Při aplikaci účinných látek dojde pochopitelně ke změně účesu, částečnému zamaštění či umáčení vlasů. Prosím počítejte s tímto dopadem a neplánujte si další společenské aktivity po ošetření.

Kolik ošetření je potřeba?

Pro dostatečné vyživení pokožky a vlasových folikul je doporučována kúra celkem 5-10 ošetření, jedenkrát za týden. Pokožka hlavy může být pár hodin po ošetření lehce citlivá na dotyk. Po ošetření nedoporučujeme fyzické náročné činnosti či pobyt v prašném prostředí. Běžné aktivity můžete vykonávat bez omezení.

  • Ošetření vlasů mikrojehličkovacím perem 2 200,- Kč

    Ošetření trvá 55 min.

  • Ošetření vlasů mikrojehličkovacím perem 5x 11 000,- Kč

    Pro optimální účinek doporučujeme 5 ošetření s odstupem jednoho týdne. Ošetření 5x55 min.

  • Ošetření vlasů mikrojehličkovacím perem 10x 16 000,- Kč

    Pro maximální účinek doporučujeme 10 ošetření s odstupem jednoho týdne. Ošetření 10x55 min.