Právě si prohlížíte Mikrojehličky, microneedling – co to vlastně je?

Mikrojehličky, microneedling – co to vlastně je?

Krásný den všem :-).

Určitě jste v poslední době zaslechli nebo četli o mikrojehličování či microneedlingu. Nevíte co si pod tímto pojmem představit? Vybaví se vám v první chvíli představa injekční jehly, nepříjemné bolesti a modřinky po vpichu?

Vaše obavy jsou zcela zbytečné.  Nic drastického ani bolestivého mikrojehličkování nepřináší. Ošetření je nebolestivé, bez modřinek, bez nutnosti rekonvalescence a injekční jehlou se na rozdíl od výplní neprovádí.

Co tedy můžete při mikrojehličkování  očekávat?

Mikrojehličkování se provádí elektrickým mikrojehličkovacím perem, na jehož konci je upevněn jednorázový výměnný aplikátor s 12-ti mikrojehlami.  Ty ve vysoké rychlosti kmitají, laicky řečeno vytvářejí v pleti malinkaté kanálky, kterými se vpraví vhodná anti-age séra a účinné látky, kyselina hyaluronová  a vitamíny hluboko do pleti. Účinné látky se tedy na rozdíl od klasické aplikace dostanou do hlubších vrstev a zjednodušeně lze říci, že kožní buňku vyživují již při jejím vývoji. Mikrovpichy navíc způsobí pleti pro nás neviditelné malé trauma a pleť se začíná „hojit“. Při tomto stavu dochází k novotvorbě vlastního kolagenu a elastinu. Konečným výsledkem mikrojehličkování je, že pleť je samoozdravným procesem vyplňována zevnitř a je dosaženo mladistvého vzhledu a výrazné redukce kožních defektů (vrásky, akné, kuperóza, jizvy, strie, apod.).

Ptáte se, kdy uvidíte výsledky mikrojehličkovacího ošetření?

Z praxe vám mohu prozradit, že ihned. Po ošetření poloviny obličeje lze již vidět v porovnání s neošetřenou částí pleti na první pohled znatelné vypnutí pleti, úbytek jemných vrásek a zjemnění vrásek hlubších.

Je mikrojehličkování stejně účinné jako výplně či botox?

Mikrojehličkování výborně doplňuje výplně a naopak. Výplně se soustředí vždy na určitou oblast, konkrétní vrásku. Mikrojehličkování  ošetří celou plochu obličeje, dekoltu, rukou, atd. Je krásné mít čelo vyplněné a bez vrásek, ale pokud jsou povadlé kontury tváře, celkový dojem omlazení nenastává. Doporučuji proto začít s mikrojehličkováním a pokud pak budete mít pocit, že je některé partie ještě nutné podpořit kyselinou hyaluronovou, je vždy možnost, nechat si výplně udělat.

Pokud mám mikrojehličkování ohodnotit jednou větou z pohledu kosmetičky: „Mikrojehličkování  je jedno z nejúčinnějších a pro tělo nejpřirozenějších omlazujících ošetření jakékoli části těla (obličej, dekolt, ruce, paže, stehna – celulitida, strie, apod.)“.  Je netoxické a nezatěžuje Vaše tělo.

Vaše kosmetička Monika

Napsat komentář