Právě si prohlížíte Péče o oční okolí – kruhy a otoky

Péče o oční okolí – kruhy a otoky

Občas je známe všichni. Kruhy a otoky pod očima. Na rozdíl od vrásek, se však kruhy a otoky mohou vyskytovat i ve velmi nízkém věku.

Příčin kruhů a otoků pod očima může být několik. Nejčastějším je však únava, stres, nespavost a celkový nedostatek spánku. Tmavé kruhy pod očima se projevují namodralým tónem pleti v důsledku nahromadění krevního hemoglobinu nebo nahromaděním pigmentu melaninu. Nadměrné množství vody v očním okolí zase způsobuje otoky dolních víček.

Pro zmírnění těchto příznaků se mi ve studiu osvědčila mikromasáž očního okolí. S její pomocí se výborně dosáhne zjemnění vrásek okolo očí, zmenšení váčků pod očima. Co Vás ale rozhodně „praští do očí“, je snížení stresu a únavy za očima. Masáž totiž snižuje nitrooční tlak a posiluje zrak, napomáhá k lepšímu zprůchodnění dutin a k prokrvení kůže. Tím, že se pleti v oblasti očí věnuje zvýšená mechanická pozornost –  v podstatě s pletí cvičíte, posilujete ji, zvyšujete její pružnost a hydrataci. A pochopitelně se rozproudí lymfa a dojde k následnému odplavení toxinů.  A navíc, je to velmi, velmi příjemné :-).

Domácí péči pak lze vhodně doplnit správným přípravkem na oční okolí. Za sebe doporučuji lehký gelový krém i pro ty nejcitlivější oči: Cosmo Eye Contour.

Díky přírodním výtažkům z jírovce maďalu a borůvky černé účinně snižuje prostupnost vlásečnic, celkově oční okolí prosvětluje, snižuje otoky a posiluje pleť i krevní vlásečnice. Je lehce roztíratelný, vstřebatelný a nedráždivý.  Krásný pohled je přeci důležitý ;-).

Ale hlavně nezapomínejte na to nejdůležitější. Dostatek odpočinku a spánku.

Vaše kosmetička Monika

 

Napsat komentář